Protected
against
COVID-19

pracujeme
on-line, 
nehrozí
 nákaza 
Coronavirem

 

Produkty a výzkum

Platební systémy a jejich výzkum

V rámci informačního portálu PayLikeMe! se věnujeme výzkumu v oblasti plateb, které využívají moderních trendů platebních systémů. 

Dle jednotlivých odvětví přinášíme zkušenosti z celého světa s důrazem na možnosti použití v České republice. 

Věnujeme se především těmto oblastem:

- Digitalizaci procesů hotovostních plateb

- Platebním kartám a jejich virtualizaci

- Přímému bankovnictví a využití PSD2

- Novým platebním technologiím

Registrovaným uživatelům portálu je umožněno vkládat svoje vlastní příspěvky, které je možné následně sdílet na sítích LinkedIn, Twitter nebo Facebook. 

Další informace naleznete na adrese: www.paylikeme.com

Platební terminály a fiskální
pokladny

Dnes je všem jasné, že 1. května nebude aktivně zahájena kontrola spuštění 3. a 4. vlny Elektronické Evidence Tržeb.

 

Je již jasné, že všechny ekonomické a podnikatelské subjekty přijímající hotovost tímto rozhodnutím nebudou nuceni využívat elektronická zařízení, která budou on-line napojena na finanční správu a tím pádem nebudou nuceni on-line reportovat všechny hotovostní transakce ihned po 1.5.2020. 

Dle posledních zpráv není zcela jasné, jak dlouho bude toto přechodné období rvat a zda tato vlna nebude nakonec zastavena. Na to je asi příliš brzy.

Nicméně bychom rádi zdůraznili, co bylo podnětem zahájení této naší činnosti:

  • Při vývoji našeho řešení jsme se především věnovali možnostem rozvoje nových platebních metod využívajících nejenom platby pomocí platebních karet, ale také i prostřednictvím platebních peněženek i včetně plateb přímých. (okamžité platby z účtu klienta na účet podnikatele) Součástí jsou i jednoduché nástroje pro podporu marketingu. 

  • Nás postoj při vývoji aplikace pro platební terminály nebyl postaven na strohé podpoře EET, ale spíše na snaze tuto nutnou vlnu využít ke zlepšení technologických možností na straně drobných prodejců zboří a služeb.
     

  • Naší snahou je pomoci novým uživatelům projít snadněji instalací a registrací na finanční správě. Dále pomoci s provozem a údržbou celého komplexního systému a to vše díky moderním technologiím a digitalizací celého procesu. 

  • Zároveň jsme připravili portál pro vývojáře, kteří napomohou v implementaci pro zákazníky, kteří potřebují větší a složitější implementaci. 

Digitální acquiring 

Cross Border Acquireři v současné době přebírají činnosti lokálních bank, které se již nechtějí věnovat vlastnímu acquiringu. Společně s nimi rozvíjíme nové digitální produkty pro zpracování plateb pro klasické platební terminály a zároveň pro eCommerce.

V rámci společné spolupráce rozvíjíme nové produkty, které jsou v souladu s nejnovějšími požadavky karetních asociací. Jedná se především o "Strong Customer Authentification" s napojením na mobilní aplikace vydavatelů karet prostřednictvím API rozhranní bank. 

V rámci rozvoje digitálních plateb rozšiřujeme platební možnosti i o využití trendů spojených s implementací PSD2.

 

PSD2

Pomáháme s vytvořením inovativního zpracování mobilních plateb prostřednictvím virtualizovaných platebních karet a především prostřednictvím metod využívajících PSD2.  

Rozvíjíme vývojové komunity, které mohou snadněji vytvářet zajímavé produkty a obchodní modely založené na okamžitých garantovaných platbách. 

Nová direktiva Evropské Unie (PSD2) vstupuje postupně do praxe i v České republice.  Ve spojení s instantními platbami se jedná o implementaci garantovaného platebního příkazu mezi jednotlivými bankovními účty klientů prostřednictvím aplikací mobilních telefonů

Více informací naleznete na: www.znpay.cz

Cash Management

/Optimalizace

Zabýváme se digitalizací procesů okolo standardních platebních metod využívajících platby hotovostí. Hlavním cílem je pomáhat účastníkům platebního schématu se vypořádat s optimalizací používání hotovostí.

V dnešní době, kdy nastutuje trend digitalizace, je nutné i nadále sledovat a optimalizovat použití plateb hotovostí, a to především v době, kdy použití hotovosti stále rostě dvouciferně. 

Card Issuing

Platební karty jsou nejrozšířenějším nástrojem bezhotovosntích plateb a hrají také významnou roli v nastupujících mobilních platbách prostřednictvím digitálních tokenů ve formě jejich virtualizace.  

Pomáháme svým obchodním partnerům s tvorbou nových produktů a jejich obchodních modelů v tradičním i netradičním platebním světě, které je založené na vydávání virtuálních karet. 

Objednejte si náš "Newsletter"

  • PLM_Green
  • LinkedIn - Bílý kruh

© 2019 - 2020 PMG Capital s.r.o., všechna práva vyhrazena